Únikové hry

Tahle záležitost je velmi mladá. I ta internetová. První výše jmenovanou hru dali světu Japonci v roce dva tisíce sedm. V roce dva tisíce jedenáct se toto šílenství začalo šířit dál do světa, a nyní v současnosti není většího města v jakémkoli státě, aby v něm „Escape Game“ jak se to správně anglicky nazývá, neměly někde své místo.

řetěz na nohou

Tato místa jsou různá, ale takový starý hrad by byl prostě dokonalý. Jenže řádit tam vám asi památkáři nedovolí, a tak se shánějí různé haly, sklepy, a další nemovitosti, které se pro hru upraví a pak vám, jakožto majiteli již nezbývá než jen vybírat tučné vstupné v podstatě za nic. Ono totiž nejde o hráčův komfort, právě naopak, ale o logiku a umění myslet.

Tento druh her může mít jakékoli téma. Záleží to na tom, kolik na to máte peněz, tedy jako stavitel hry. Buďte v klidu, podle ceníku vstupného to máte velmi brzy zpět. První téma byly útěky z vězení, nyní jsou však různá. Může to být ve Vesmíru, v ponorce, v opuštěném blázinci, nebo třeba v jeskynním komplexu.

Celá „únikovka“ může být i doprovázena zvuky, hudbou, nebo něčím strašidelným, publiku, respektive hráčům to zážitek jen umocní.

Na celou hru je hráči určen časový limit. To tak, aby měl hráč čas přemýšlet, nebo dokonce to nějak zdržovat. Majitel musí do hodiny zkasírovat další skupinku ne? Takže z toho jste vyčetli, že to většinou bývá hodina. Není to však pravidlem, můžou to být i dvě hodiny, ale asi za další tučný příplatek.
poházené věci

Ceny jsou většinou kolem tisíce korun. Ano, je to šílená cena, ale zase platí více hráčů. Takže pokud vás jde pět, máte to za dvě stovky na hodinu, což proti kinu není zase taková hrůza. Většinou se však setkáte s cenou tisíc pět set korun a výše. Proto si to musíte hodně rozmyslet.

Takže pokud máte odvahu a chuť, najděte si „hernu“ která je k vám nejblíže, sežeňte dobrou partu a zkuste si to. Za sebe vám mohu jen popřát hodně štěstí. 

12 měsíců ago