Vyzkoušejte raději hypotéku na družstevní byt

Někdy bohužel sen zůstává pouhým snem. Všechno jste si sice pěkně rozmysleli, dokonce by se dalo říci, že i platy by dosáhly na splátku hypotéky. Tak proč to nezkusit, pořád bude lepší ve svém, než v předraženém pronájmu. Ovšem získat klasický hypotéční úvěr od banky je složitější, než kdy bývalo. Banky důkladně prověřují bonitu žádajícího, ale i další parametry, potvrzení příjmu, zaměstnání, a zdali máte ještě další našetřené finance, jelikož nyní nelze získat úplně celou částku, za kterou nemovitost je nabízená.

dlouhá budova

Nejhorším zrádcem v posuzování může být dokonce i vaše jméno. Samozřejmě, ne jak se jmenujete, ale kde bude zapsané a to je v registru dlužníků. Navíc je nutné uzavřít další náležitosti, takže pouhou investicí za koupi nemovitosti to rozhodně nekončí. Pokud jste nějakým způsobem neprošli a úvěr nezískali, zkuste se poptat u jiné společnosti. Mnohdy hypotéka na družstevní byt vám pomůže blíže k vašemu snu.

Družstevní byt

Koupit si družstevní podíl to prakticky znamená koupit si nájemní smlouvu na dobu neurčitou. Pravdou je, že vaše jistota bydlení neznamená, že vám tento byt patří. Vlastníkem zůstává družstvo a vy se stáváte jeho členem, tudíž nebudete ani zapsáni do katastru nemovitostí. Dá si říci, že pak s vaším bytem (družstevním podílem) si můžete dělat, co chcete. Až tak úplně pravda to nebude. Pokud budete chtít byt pronajímat, musí to schválit družstvo, ale pokud ho budete chtít na někoho převést, třeba člena rodiny nebo i prodat, tak to takový problém nebude. Jen noví majitelé se musí stát členy družstva.

Věk není rozhodující

Společnost, která je zde skutečně snad poslední možností, ke splnění snu, rozumí potřebám a její diskrétnost je naprosto skvělá. Dokonce je velmi shovívavá k různým záznamům v registru nebo i věkové hranici. Zkrátka vše je závislé pouze na domluvě a možných výpočtech. Analýzu vám předloží v krátké době, také návrh na splátky a dobu placení. Experti dokážou udělat i takové podmínky, kdy se úrokově přiblížíte k bankovním sazbám. A navíc jim nevadí, že si chcete například do začátku zakoupit družstevní byt, poradí si i s tímto druhem úvěru.

velké sídliště

Netrvá dlouho a po podpisu smlouvy se můžete stěhovat. A nemusí to znamenat úplný konec, ale pouhý krok k získání vlastního domečku, až se vypořádáte například s prodejem družstevního bytu a zaplacením úvěru. Případně si lze byt nechat na možný pronájem, který by vám pomohl splácet nový úvěr vašeho snu, rodinného domku.

6 roky ago