Vodu v bazénu je nezbytné chránit

Letní vedra jsou obvykle masakr, a proto je potřeba nejen zvýšit příjem tekutin, ale zároveň chladit i povrch svého těla. A to se dělá nejlépe ve vodě. Nicméně ne každý je nadšený z myšlenky, že se bude muset tlačit s dalšími desítkami a stovkami lidí na veřejném koupališti. Proto také existují domácí bazény, které jsou dnes levnější než kdykoliv předtím. Jejich výhoda spočívá hlavně v tom, že patří pouze svému majiteli a ten určí, kdo může vodní plochu používat a kdo ne. Ne každý bazén je však vhodný ke koupání. Ty nejlevnější modely k tomuto účelu příliš dobré nejsou, nicméně malé zapuštěné verze vylepšené o protiproud se už k dobrému plavání použít dají. Je to sice dražší, na druhou stranu nejde o vyhozené peníze.

Dítě

Jakmile bude vše hotové, neznamená to, že tím starost o bazén končí. Právě naopak, napuštěním vody to teprve začíná. Je totiž potřeba se o vodu náležitě starat, jinak se stane koupání nesnesitelné.

Správná chemie

Starat v tomto případě znamená čistit. K tomuto účelu je potřeba použít nejen síťku na lovené různého nepořádku z hladiny, ale rovněž i vhodnou chemii. Bez ní by to rozhodně nešlo. Tím nejlepším a zároveň nejlevnějším přípravkem je chlór. Je efektivní, cenově dostupný a všeobecně oblíbený. Má však i svá negativa. Tou asi největší kaňkou je bezpochyby zápach, který produkuje a jenž dokáže leckoho odradit. Chlór rovněž může způsobovat podráždění pokožky, což také není žádná sláva. Proto stále více lidí používá buďto aktivní kyslík, nebo mořskou sůl Margharita 25 kg Chlorito, což jsou také efektivní přípravky. Je však potřeba mít na vědomí, že mořská sůl začne působit dezinfekčně až společně se zapnutou solonizační jednotkou.

Dlaždice v bazénu

Ochrana hladiny

Jak již bylo vzpomenuto výše, vodu je možné chránit i prostřednictvím speciálních plachet, díky nimž na dno nebudou přilétávat různé větší nečistoty. Některé plachty jsou výjimečné v tom, že dokáží vodu i ohřívat, ovšem pouze za slunečného počasí a jen trochu.

1 rokem ago