Už jste byli v Malajsii?

Víte, kam byste dorazili, kdybyste se vypravili na výlet z Prahy do Brna, cestou usnuli a nebyli dlouho k probuzení a tak se vám ta cesta trochu natáhla?

Ano, sice by to ‚chvilku‘ trvalo, ale nakonec byste se ocitli až v Malajsii. Zemi ležící za více než devatero horami, devatero řekami a devatero zeměmi vesměs nechvalně proslulého typu Sýrie, Irák, Írán, Afghánistán či Pákistán. Tedy v daleké Asii, daleko stranou zájmu našich turistů.
kuala lumpur


Ale ač se tato země doposud nestala zrovna cílovou destinací našich světoběžníků, cílem vaším by se stát mohla. Protože hledáte-li místo, kde třeba nebudete narážet na našince na každém kroku a kde není nic než může být právě pro vás to pravé.

Právě zmíněné ostrovy Perhentian se nacházejí na pobřeží Malajsie, pouhých dvacet kilometrů od malajských břehů, a navštěvovány jsou nanejvýš tak návštěvníky, kteří si sem na jeden jediný den odskočí z jednoho z těch známějších z nich. Takže tu panuje klid, ticho a pohoda, nikdo se tu ničím nestresuje a nikam nespěchá. Což je právě hlavní devizou těchto míst, jako stvořených k tomu, aby se tu vůbec, ale vůbec nic nedělalo. Snad jen s výjimkou lenošení.

Člověk tu má možnost dobře poznat tu pravou a nefalšovanou tvář Malajsie, jež už na hlavních ostrovech mizí, jsa nahrazena tím, co si žádají západní turisté, člověk tu nenajde mnoho velkých a luxusních hotelů, ale jenom bungalovy, rodinné hotely nebo vily. Což ovšem neznamená žádný šlendrián – i zde si lze užít více než kvalitní služby.
rýže plantáž


Tato místa lze navštívit celoročně, ovšem nejlepší dobou, kdy se sem vydat, je květen až říjen, kdy na rozdíl od období dešťů nehrozí sice krátké, ale přece jenom dost intenzivní dešťové srážky. Kdy se lze bez problémů procházet po bílých plážích nebo plavat v průzračně čistém moři s celoročně neměnnou teplotou vody a vzduchu.

Ač ve zdejší společnosti panuje konzervativní islám, netřeba se obávat žádných bezpečnostních rizik, hotely i pláže jsou zcela bezpečné, turistů je zde minimum a i ceny jsou poloviční ve srovnání s cenami na celých ostrovech.

Ovšem jednu nepříjemnost tu přesto odhalit lze. A to tu, že je zde třeba mít s sebou hotovost; protože bankomaty ani banky zde nenaleznete a ani s elektronickými platbami v obchodech zde neuspějete.

5 roky ago