Účinné tipy, jak zůstat trpělivý s batolaty

Na úrovni vašeho dítěte

V situacích, jako je tato, musíte přestat myslet jako dospělý! Častěji než ne, zvláště u malých dětí, jejich problematické chování není záměrné. Vychází hlavně z frustrace nebo nevinnosti. Proto, když se chovají „špatně“, berte to jako vyučovací moment – ​​řekněte, co potřebujete říct, ptejte se a pak pokračujte. Mějte extra trpělivost s vědomím, že pokud nedokážou správně sdělit, co chtějí, budou jednat. Vžijte se do jejich kůže a snažte se pochopit na jejich úrovni.

m

Nabídka možností

Nikdo nechce, aby mu někdo říkal, co má celý den dělat, dokonce ani děti. Když se jim řekne „ne“ téměř na všechno, přirozeně je to frustruje. Když o něco požádají a vy jim to nedovolíte, dejte jim jinou možnost. Pokud například vaše ratolest požádá o lízátko těsně před spaním, můžete zdvořile vysvětlit, proč si ho nemůže dát, a místo toho nabídnout sklenici mléka. Takhle nemá pocit, že nemůže nic dělat a vůbec nic mít.

Pozorujte své vlastní chování

Děti vás sledují a zachycují vaše činy víc, než tušíte. Pokud hodně fňukáte, stěžujete si, když v televizi není nic dobrého, zvyšujete hlas, když jste naštvaní, nebo během jídla nedojídáte vše, co máte na talíři? Nečekejte, že vaše ratolest bude mít perfektní chování, když vy sami projevujete nějaké zlozvyky. Vždy dávejte pozor na to, co říkáte nebo děláte kolem svého dítěte, protože jste jeho vzorem!

m

Nechte věci být

Jedna z nejlepších rad pro rodiče, kterou můžete dostat – nepotívejte malé věci. Pokud rozlijí barvu na podlahu, pohrají si s vaší rtěnkou nebo udělají nějakou jinou chybu, opravdu nestojí za váš čas a energii, když se naštvete a budete svému dítěti nadávat. Opravte chybu a nechte to tak. Jednoduše řečeno, nechte děti být dětmi!

Děti nebudou maximalizovat své dětství, pokud nebudou svým rodičům lézt na nervy! Postupujte podle těchto účinných tipů, abyste zůstali trpěliví s batolaty!

2 roky ago