Slovensko je prostě in

V současné době mají čeští turisté nebývalý zájem o dovolenou na Slovensku. Pro ty starší to představuje určitou nostalgii na doby, kdy jsme bývali se Slovenskem společný stát. Ti mladší jsou uchváceni krásou Slovenské přírody. Kromě toho najdeme na území Slovenska také množství hradů, z nichž některé jsou opravdu vzácné. Například takový Spišský hrad patří do dědictví Unesco.
Většinu lidí lákají krásné a vysoké Slovenské hory. Někteří vyrážejí do Slovenských lázní. A samozřejmě všichni najdou množství zážitků, protože na Slovensku se prostě nemůžete nudit. Pojďme si představit některé Slovenské destinace.

hory

Nejoblíbenější slovenské destinace

· Vysoké Tatry– překrásné hory, kdo by tomu dokázal odolat. Nejvyšší hora Vysokých Tater má 2 654,4 m, druhá nejvyšší hora Lomnický štít má 2 633,9 m. To je o tisíc metrů více než má Sněžka. Uznejte, že tyto hory prostě musíte navštívit. Jsou skutečně velmi krásné.

· Nízké Tatry– tyto hory v kráse rozhodně nezaostávají za Vysokými. Název nízké není zrovna spravedlivý, nejvyšší hora Nízkých Tater Ďumbier má 2 043 m, druhá nejvyšší Chopok 2 024 m. Určitě musíte navštívit také překrásné Demänovské jeskyně.

krajina

· Slovenský ráj– bylo by nespravedlivé vyvyšovat jen Vysoké a Nízké Tatry. Slovenský ráj je naprosto překrásnou destinací, které uchvátí náročné turisty svými skálami, roklinami a kaňony.

· Malá Fatra, Velká Fatra– překrásné pohoří jsou také Malá Fatra a Velká Fatra. Obojí je navíc poměrně blízko slovenských hranic, takže nemusíte ani cestovat příliš daleko.

· Veľký Meder– pokud neholdujete turistice a preferujete především odpočinkovou turistiku, určitě se vydejte na jih Slovenska do Veľkého Mederu, kde najdete termální koupaliště.

jezero

Pokud se chcete ještě více inspirovat a načerpat podněty pro Vaši hypotetickou dovolenou na Slovensku, tak můžete zde:

1 rokem ago