Proč instalovat dřevěné schody a jaké jsou výhody?

Svou roli hraje i kvalita odvedené práce, proto je vždy dobré vybrat si pro výrobu schodů osvědčeného výrobce s dobrými recenzemi. To naštěstí v době internetu nepředstavuje žádný problém a rozhodně se vyplatí pár hodni se problematice věnovat a získat potřebné informace.

Kvalitní a funkční schodiště začíná přesným vyměřením, výběrem prvotřídního materiálu a precizním zpracováním. Pokud si vyberete dobrou firmu, tak se postarají o vše od správného zaměření, přes poradenství, jaké schody do vašeho interiéru budou nejvhodnější, až po zpracování a montáž u vás doma.

dřevěné schodiště4

Dřevěné schody: zde jsou výhody

Mezi modely vnitřních schodů jsou dřevěné schody jistou volbou ke zlepšení stylu domu. Výhod tohoto materiálu je opravdu hodně. Dřevěné schody se přizpůsobí jakémukoli typu prostředí, protože dřevo je kompatibilní s různými styly interiérového designu. Pokud jde o vintage nebo rustikální styl, je dřevo ta nejlepší volba. Dřevo se také hodí do nejmodernějšího prostředí, a to i minimalistického nebo futuristického designu a má schopnost přinést dotek útulnosti i do esteticky velmi chladného prostředí.

Nepostradatelnou výhodou je jistě odolnost, kterou dřevo nabízí. Také z hlediska bezpečnosti je velmi ceněným materiálem. Dřevěné schody se prezentují jako dokonalé řešení z estetického i funkčního hlediska.

dřevěné schodiště3

Je třeba brát na zřetel:

• Ke schodům musí být pohodlný a bezpečný přístup.

• Samotné dřevěné schody Fa-havlicek.cz nesmí klouzat, musí být stabilní a pohodlné k používání.

• Vždy je na prvním místě bezpečnost a tu může podpořit vhodně umístěné zábradlí. Zábradlí by nemělo chybět tam, kde je v domácnosti senior nebo menší dítě.

Jaké jsou různé modely a typy dřevěných schodů?

Výběr vnitřních dřevěných schodů je třeba provést podle individuálního vkusu a konkrétní designových potřeb a parametrů prostoru. K dispozici je mnoho modelů, výrobci mají ve většině případů bohatou fotogalerii svých výrobků a nejžádanější modely najdete i v ukázkové kamenné prodejně, pokud ji mají. Profesionálové umí i standardní schodiště přizpůsobit a upravit právě pro vaše prostorové možnosti. Většinou se můžete díky 3d modelu přesvědčit, jak by mohlo schodiště u vás doma vypadat.

V případě omezenějšího prostoru může být vhodným řešením volba točitého schodiště, které má poměrně jednoduchou instalaci a malé nároky na místo. Je dokonale funkční i v menším, nebo úzkém prostoru. Točitá dřevěná schodiště se velmi často instalují i ve velkých prostorách, jednoduše kvůli stylu a designu.

3 roky ago