Připlaťte si za spokojený spánek

Jak určitě víte, postel jako taková se skládá ze tří základních částí – rámu, matrace a roštu. Dnes si přiblížíme trochu hlouběji problematiku rámů, ve kterých spousta lidí tápe. Jedná se o naprosto esenciální prvek postele, který je zkrátka základem pro celé lůžko. Vyrábí se v mnoha velikostech a z mnoha nejrůznějších materiálů. Mezi nejpopulárnější velikosti patří buď 90×200 centimetrů, kdy hovoříme o jednolůžku, nebo 180×200 centimetrů, kdy se jedná o manželské lůžko. Co se týče materiálů, existuje hromada variant. Mezi nejčastější patří dřevo, dřevotříska nebo kov. Jaké jsou výhody těchto materiálů? Který z nich byste si měli vybrat právě do své ložnice?

masivní postel

  • Dřevo neboli masiv – masiv je tou nejlepší volbou z hlediska kvality a ceny. Získáte prvotřídní rám, který vám bude sloužit dlouhá léta a se kterým nebudete mít za tu dlouhou dobu jediný problém. Navíc si jej zamilujete díky přitažlivé vůni dřeva, do které bude radost se probouzet. Jednoduchá údržba je také příjemným plusem.
  • Dřevotříska – nejčastější typ materiálu, a to zejména díky nízké ceně. Dřevotříska imituje klasický masiv, takže to sice vypadá dobře, ale velmi brzo se může povrch opotřebovat. Co se navíc týká kvality, také to není žádná sláva, životnost není delší, než pár let. Je to tedy ideální možnost zejména pro mladé rodiny, které si nemohou dovolit investovat do kvalitního a dlouho životného nábytku z masivu.
  • Kov – kovový rám je výstřelkem poslední doby, jedná se o poměrně novou variantu, která si získala oblibu zejména u mladších generací. Výhodou je snad jen jednoduchá údržba a zajímavý design, který se může hodit do specifických interiérů.

postel z masivu

90×200 je rozměr ideálního jednolůžka

Rozhodli jste se nakonec pro masiv? To je výborná volba, které nebudete litovat. Po prvních pár nocích poznáte, že to bylo dobré rozhodnutí. Vsaďte tedy na 90×200 masivní postela užívejte si své nové lůžko, které vám navíc bude krásně zdobit ložnici, naplno.

6 roky ago