Pohybem ke zdraví

Nevím, jak to mají nyní děti ve škole s tělocvikem, tedy přesněji s tělesnou výchovou. My jsme ji měli tuším tři krát do týdne. A já ji nenáviděl. V každém případě jsou děti pohybem nadšeny a jistě jej mají rády, takže asi k tělocviku nebudou mít podobný přístup jako já. Rodiče by měli děti k pohybu vést. Ale zase na druhou stranu je nenutit, násilná forma není dobrá. Ta může celé věci spíše uškodit, než aby něco dokázala. Takže nejlepší je to formou hry. Fotbal, hokej, to bude děti, hlavně kluky bavit, ale k tomu je potřeba spousta místa a další děti. A pokud to není k dispozici, musí se vymyslet něco jiného. Ale co?

Vynikajícím řešením je dětská trampolína. Věřte nebo ne, ale je to tak. Počáteční skepticismus vystřídá nadšení a doporučuji to vyzkoušet. Není to náročné na místo, další děti nejsou potřeba a hlavně, nezlikviduje to vaše mnohaleté úspory. Trampolínu si už dnes může dovolit skutečně každý. Ať pán či kmán.

skákání

Z hlediska bezpečnosti se netřeba obávat. Volte trampolínu s bezpečnostní sítí, nebo ji potom přikupte. Jiné nebezpečí zde nehrozí, takže skutečně je možno nechat dítě skákat samotné. Samozřejmě zpočátku je třeba jej řádně poučit co může a co ne, a občas provést klasickou a nenáročnou údržbu, ale to je vše.

Trampolína dopomáhá udržet rovnováhu, když je to potřeba a také koncentraci při složitějších figurách. Ty ovšem asi děti provádět nebudou, budou jen hopsat a skákat až do zbláznění.

trampolína

Dneska je již trampolína skoro na každé zahrádce, tak ji rychle kupte také, aby vaše děti nemusely těm ostatním závidět. Tak si mohou i ony užívat pohybu.

Další výhoda je to, že jsou přitom děti venku na čerstvém vzduchu, tudíž odpadá takové to dušení v místnosti jako je například tělocvična. Samozřejmě ovšem nesmíte trampolínu umístit tam, kde je velký provoz automobilů, například u hlavní cesty to asi nebude to pravé ořechové.

2 roky ago