Máte rádi tanec a u vás se netančí? Zorganizujte „Večery s tancem“ sami!

Přestěhovali jste se do městečka anebo vesnice a neznáte nikoho krom vašeho partnera potažmo svých dětí. Cítíte se osamoceni, potkáváte se s cizími lidmi, které neznáte, a je vám smutno. Doma si své „odbudete“, poklidíte, uvaříte, dozorujete školní úlohy svých ratolestí, vyvážíte je za jejich koníčky, pak je opět přivážíte a tak to jde kolem dokola. A vy cítíte prázdno v novém cizím prostředí. Tak rádi byste se bavili jako dříve, ale nemáte s kým. Potřebujete známé, kamarády, se kterými byste trávili volný čas. Baví vás tanec, hudba, setkávání s přáteli?
taneční sál
Tak do toho jděte! Zkuste zorganizovat např. Večery s tancem. Buďte ti, kteří to zkusí. Zajděte na místní úřad, najděte a vytipujte si někoho ze zastupitelů, nastiňte mu váš „projekt“. Pořádně se ale připravte. Domluvte už předem člověka, který by byl ochoten vás provázet tanečními večery. Nemusí to být zrovna profesionál, který má v živnostenském listu výuku společenských tanců. Někdy i senioři, kteří soutěží pro radost, by si našli čas 1x v týdnu vést vaše Večery s tancem. Neděste se slova senior. V tanečních soutěžích jsou senioři již od 35 let! Lektora poproste o výuku základů společenských tanců, to pro začátek bohatě stačí.
smyslný tanec
Počítejte s 10 lekcemi po dvou hodinách, zvolte šikovný den v týdnu.
Hudba může být reprodukovaná, v dnešní době chytrých mobilů, CD přehrávačů a MP3 není problém naladit a připravit hudbu, jen přidáte reproduktory. Zastupitel vám může poradit s výběrem místa, kde byste se mohli scházet a tančit. Kujte železo, dokud je žhavé – požádejte o dotaci na kulturní akci, ze které pak může úřad uhradit „lektorné“ a pronájem sálu.
argentinské tango
S človíčkem, který vás bude Večery provázet – úřad může uzavřít dohodu o provedení práce, na to vše se připravte. Mapujte mezi sousedy, maminkami, se kterými se potkáváte ve školkách, v družinách, najděte si kamarádku, která zná místní kulturu, a jděte do toho spolu!
Leckdy jsou úřady vděčné za aktivitu místních a podporují setkávání občanů. A proč by nepodpořili vás, když budete mít plán a chuť něco nového zkusit.
A třešinka na dortu – jen si představte první schůzku na tanečním večeru, který jste zorganizovali vy! Seznámíte se se sousedy, novými známými, pozvete kolegy z vaší práce. Elánu a představivosti se meze nekladou. Po prvním Večeru si promluvte se všemi tanečníky, jaké mají návrhy, co by se jim líbilo, věřte, že i při výuce zažijete spoustu legrace a zábavy. A vás bude těšit poznání, že jste něco udělali nejen pro sebe, ale i pro ostatní. A to hlavní? Máte nové známé, kamarády, se kterými se můžete pravidelně scházet a společně tančit a smát se.
 

1 rokem ago