Odstraňte ze svých domovů příčiny způsobující únavu

Únava a stres k životu patří. S tím se prostě musíme smířit, ať chceme nebo ne. Proti únavě můžeme bojovat zejména změnou životního stylu, ale také úpravou našeho bydlení.
I věci okolo nás mohou únavu prohlubovat a podněcovat. Proto je potřeba odstranit příčiny únavy a nalézt co možná nejlepší způsoby regenerace právě pro nás. Každý má totiž jiný způsob, jak se zotavit a nakopnout.
Začněme třeba tím, že si zútulníme domov takovým způsobem, abychom se v něm cítili dobře, příjemně, útulně, a abychom se do něj vraceli s láskou a pohodou.
dvě okna v ložnici.jpg

Zajistěte si kvalitní spánek

Kvalitní spánek je v boji proti únavě prioritou číslo jedna. Abyste si ho mohli dopřát, potřebujete zejména kvalitní postel s dobrou matrací, na kterou se vám bude ulehat jako na obláček. Díky kvalitnímu spánku se nastartujete do nového dne mnohem lépe a s mnohem větší energií. Do ložnice si můžete umístit levandulové prvky. Ať už ji budete mít nakreslenou na vázičce či na obrázku, ať už si zapálíte levandulovou svíčku, nebo budete mít levanduli přímo v květináči, umístěte si ji tam. Levandule totiž navozuje opravdu hluboký spánek, proto si k ní přičichněte vždy před spaním a dopřejte si sladké sny.
levandule sáček.jpg

Nepořádek v domě

Odstraňte zbytečné předměty, zjednodušte své bydlení natolik, aby byl úklid co možná nejjednodušší. Přeplácanost a výrazné zdobení již nejsou moderní. Jednodušší bydlení vyžaduje také jednodušší a rychlejší úklid. Proto jej již nebudete neustále odkládat a budete uklízet s radostí. Nepořádek okolo vás způsobuje to, že se cítíte mnohem více unavení a navíc se vám do úklidu ani nechce.

Modrá barva

Modrá barva působí uklidňujícím dojmem. Jedná se o studenou barvu, která je však vhodná právě do ložnice. Při spánku je mnohem lepší chladnější a vyvětrané prostředí, proto zde ani studená barva nevadí. Ve všech ostatních místnostech byste naopak měli volit teplejší barvy, které ve vás vzbudí energii. Díky tomu zmírníte svou únavu.

1 rokem ago