Podle čeho vybírat baterie do koupelny

Stavba či rekonstrukce rozhodně není jednoduchá záležitost. To platí i v případě, že děláme pouze jednu místnost. A pravdou je, že koupelna patří k těm nejnáročnějším.

Samozřejmě se může zdát, že tomu tak není. Přeci jen, obvykle jde o jednu z menších místností v domě či bytě. Navíc v ní není příliš nábytku. Přesto i ona před nás staví určité výzvy.

Tou první je obložení stěn. Zde totiž nemůžeme nechat jen holou zeď, neboť je potřeba počítat s tím, že voda vystříkne. A to i v případě, že nemáme malé děti, které by si ve vaně hrály. Také je nutno vzít v úvahu vysokou vzdušnou vlhkost, která se zde po koupání zvláště v horké vodě vytvoří.

kbaterie1

Ovšem problémem, který zůstává mnohdy přehlížen, je výběr správné vodovodní baterie do koupelny. To platí tím spíše, že zde je obvykle nutné použít více než jednu, neboť kromě vany či sprchového koutu zde máme také umyvadlo.

Zdá se to jako jednoduchý úkol, avšak stačí přijít do obchodu s domácími potřebami či potřebami pro kutily a hned uvidíme, jak široký výběr máme k dispozici. Laik může mít i problém se v něm vyznat. Jak tedy správně vybrat?

vana4

V první řadě bychom se neměli koukat jen na cenu. Samozřejmě, je to něco, čemu rozumí všichni. Zdálo by se tedy nejvýhodnější koupit ten nejlevnější model. Avšak to nemusí být vždy pravda. Nízká cena totiž často bývá na úkor kvality materiálu. A vzhledem k tomu, že po baterii chceme, aby nám sloužila dlouho, je jasné, že to nejlevnější nebude nejlepší.

Také je potřeba zvolit mezi stojánkovým a nástěnným typem, stejně jako mezi kohoutkovým a pákovým. Oba mají své výhody a nevýhody, a neexistuje jeden typ, který by byl vhodný pro všechny. Je potřeba, abyste sami zvážili svou situaci a své možnosti, a podle toho se rozhodli. Jen tak totiž nebudete nakonec svého výběru litovat. A spokojenost je zde to nejdůležitější, ne?

3 roky ago