Pískování obrobků

Pro snadné opracování povrchu materiálu nám slouží tryskání, což je velmi oblíbená technologie dnešní doby. Dá se zajistit díky speciálnímu boxu.

Pískování obrobků

Oblíbená metoda

S tryskáním předmětů se můžeme v dnešní době setkat poměrně často, protože jej využívá hodně firem. Je to hlavně z důvodu, že se díky němu dá snadno opracovávat povrch různých povrchů. Když si třeba vezmeme starý automobilový díl z podvozku, tak sice na něm budou zbytky antikorozní ochrany, ovšem již bude zrezlý.

žlutý písek

My jej samozřejmě potřebujeme vhodně ošetřit, kdy prvním krokem je bezesporu, abychom se dostali na čistý kov. Právě za pomocí tryskání docílíme toho, že se dostaneme na nádherně čistý kov. Funguje to tak, že abrazivní částice naráží přímo na povrch materiálu s vysokou energií. Takto hezky očištěný povrch můžeme samozřejmě zase řádně ošetřit, aby nám brzo nezkorodoval. Namontovaná součást bude zase jako nová, přičemž její renovace byla za pomocí pískování velmi snadná a přesná, na rozdíl od ručního čištění, kdy se ještě k tomu pořádně nadřeme a u velkých součástí se rozhodně nevyplatí.

Tryskací box

Důležité při této metodě je mít správný abrazivní materiál, abychom dosáhli požadovaného povrchu a také hraje velkou roli dostatečná energie částic. K této metodě je důležité mít vhodné vybavení a hlavně stroje, protože bez nich to nepůjde. Stoji jsou tryskací boxy, kdy je výhodou, že veškerý abrazivní materiál zůstane uvnitř kabiny a my si neuděláme nepořádek všude okolo.

koroze kovu

Profesionální box stojí dost peněz, ale za to dosahuje skvělých výsledků a také přesnosti, a proto se spoustě firmám časem vyplatí. Tato společnost nabízí spoustu strojů a vybavení ohledně tryskání, kdy se zaměřuje pouze na kvalitní stroje, jež jsou mnohdy české výroby, a proto si můžeme být naprosto jisti jejich kvalitou. Při nákupu tryskacího boxu Piskovacky si rovnou můžeme koupit celý baliček. Ten totiž může obsahovat klidně několik částí, kam řadíme pískovací kabinu, odsavač a elektrický kompresor, přičemž celá tato sada je samozřejmě výhodnější než vše kupovat jednotlivě.

3 roky ago