Nikdo nemá dostatek jistý

Peníze jsou užitečná a žádoucí věc. To mi potvrdí každý, kdo ví, co takové peníze obnášejí. Všichni přece víme, že jsou to právě peníze, díky nimž můžeme mít v životě pomalu cokoliv pomalu kdykoliv. Stačí přece zaplatit a ti, kdo nám mohou vyhovět, nám právě za peníze vždy rádi vyhoví. Pokud jich dostanou dost.

Jenže abychom mohli zaplatit za všechno, co si chceme koupit, musíme si logicky vydělat tolik, kolik to stojí. Anebo ještě víc, s tím, že nám potom zkrátka nějaké peníze ještě zbydou. Což není ale na škodu, protože přebytečné peníze se mohou vždycky hodit, pro ty se nakonec určitě vždycky nějaké využit najde.

několik euromincí

Jenže většina lidí nemá finanční přebytky. A mnozí nemají peněz ani tak akorát, aby s nimi vyšli. Spousta lidí má tu smůlu, že se naopak potýká s finanční tísní. Někdy méně, někdy více, někdy ojediněle, zato jindy každou chvíli, ale potýká. A mezi těmito nejsou jenom nějací povaleči nebo osoby, které neumí s penězi zacházet. S nedostatkem finančních prostředků se někdy setkají třeba i ti, kdo si prostě v práci vydělávají málo, kdo neplánovaně nepřipraveni přijdou o zdroj příjmů nebo je zaskočí nějaké ty vysoké výdaje.

A když někdo nemá peněz dost, musí si kvůli možnosti normálně žít nějaké třeba i vypůjčit. Aby zvládnul momentální finanční tíseň, než se zase vše zlepší.

A tak si spousta lidí bere někdy půjčku. Tou je někdy nebankovní hypotéka a jindy třeba i nějaká docela jiná půjčka.

mince centy

A podle e čeho se lidé rozhodují, kterou nabídku využít? Hlavně podle toho, co mají šanci získat a co jsou schopni i splatit. Protože to je obojí u každé půjčky důležité. Půjčka, kterou člověk nedostane, mu není k ničemu, a půjčka, kterou nedokáže splácet, by ho jenom ještě více poškodila.

A právě proto mají u mnohých zájemců o půjčku přednost právě nebankovní hypotéky. Protože u těch uspěje snadno a rychle spousta lidí. Včetně těch, kterým v žádné bance nepomohou.

1 rokem ago