Největší stres při stěhování v Praze způsobuje doprava


Vyhnout se stresu při stěhování v Praze? Je to vůbec reálné? Většinou není, protože alespoň slabá míra stresových situací doléhá na každého, kdo stěhování v Praze podstupuje, i když jej provádí profesionální stěhováci. S čím se tu můžete nejčastěji potkat, a co má nejsilnější vliv právě na stres?

dřevěné krabice na stěhování

Parkování – patříte i vy ke starším ročníkům, co pamatují dobu socialismu, alespoň jako děti či studenti? Pak si možná ještě dokážete vybavit nejen převahu Trabantů, Škodovek, Žigulíků, Moskvičů či Wartburgů na silnicích, ale zejména poměrně nízký provoz a relativně malý počet aut ve městech. Tehdy se v Praze mohlo parkovat zcela bez problémů, a to mnohdy i v samotném centru, protože vozidel tu bylo méně, než parkovacího prostoru. Dnes je situace diametrálně odlišná, spíše opačná. Proto se také zavedlo parkovné (i když to jistě není jediný důvod), ale ani to vám nezabrání potížím, které souvisí se stěhováním. Při stěhování v Praze se totiž musí požádat předem o parkovací výjimku, a to nejméně 30 dnů před stěhováním.

stěhování knih

Provoz na silnicích – za socialismu byl sice v Praze také hustý provoz, zejména v dopravních špičkách, ale to, co se tam odehrává dnes, je někdy až na pováženou. Pokud se tedy stěhujete v rámci hlavního města, požádejte o přestěhování raději stěhováky, kteří se silným provozem v Praze počítají. Pro amatéra může být fyzická námaha ve spojení se stresem v průběhu přepravy velmi náročná a může to skončit i úrazem nebo nemocí.

Mezilidské vztahy – Praha dnes není růžová ani po stránce mezilidských vztahů, a tak pokud se stěhujete z Prahy na venkov nebo dokonce do rekreační oblasti, na chatu celoročně obyvatelnou, tak vám vaše rozhodnutí můžeme jen doporučit. Je škoda, že lidé i přes moderní technologie, spolu komunikují mnohdy jen úsečně, a že skutečné pevné morální vlastnosti nejsou doménou většiny lidí. A tak pokud si vyberete stěhovací firmu s dobrými referencemi, važte si toho a buďte rádi, že vás stěhováci toho největšího stresu zbaví.

1 rokem ago