Letní romance v naší zahradě


Léto jako takové je spojeno s relaxací na sluníčku, v přírodě, s koupáním a zkrátka se vším, co nám v zimním období rozhodně chybí. Většinou se bez větších diskuzí stěhujeme na celé dny a mnohdy i noci do svých zahradních příbytků. Je pravdou, že dnešní doba nabízí na trhu skutečně dostatečné množství různého zahradního nábytku, domečků a vůbec celkově prostředků, jak si pobyt zpříjemnit. Mnohdy si ale můžeme něco vytvořit sami, aniž bychom investovali svoje peníze do předraženého sortimentu.

dřevěné palety

Vlastnoruční práce potěší

Poslední roky je velmi zajímavé pozorovat, jak se tvoří například paletový nábytek. Také je pravda, že se již tolik rozbitých palet neválí všude možně. Někdo je sice spálí, ale kdo má chuť do práce, tak se pustí do jejich přeměny a budou mu sloužit dál, ovšem jako vkusný doplněk. Ačkoliv to není žádná věda, tak přesto výroba bude náročnější, než se jen může zdát, což bude vyžadovat určitou trpělivost. Pokud si chceme udělat jen zpevněnou plochu pod něčím, například zahradním nábytkem, musíme počítat nejen se správným usazením, ale i propojením a nakonec bude potřeba i pořádný nátěr. Pokud odvedeme poctivou práci, tak nám bude taková podlaha ještě dlouho sloužit.

palety dřevěné

Nejde o krátkodobý trend

Někdo by si mohl pomyslet, že je to jenom nějaká mánie, která brzy přejde. To ale může říct někdo, kdo se o výrobu paletového nábytku nezajímá nebo o ní případně ani nic neví. Palety se zkrátka staly součástí našich domovů. Někteří řemeslníci na nich postavili dokonce svoji živnost a nabízí k prodeji buď již ucelené sestavy, nebo případně pouze upravené. Také mohou být namořené, nalakované nebo jinak barevně natřené. Zkrátka již připravené na další výrobu podle vlastních nápadů. Je vlastně fajn, že i takový materiál na vyhození získal novou šanci sloužit dál a v podstatě za pár korun. Opracování zvládnou každé šikovné ruce, navíc vlastnoruční výrobek je něco speciálního, na co je vždy autor hrdý, jelikož do toho vlastně vložil kus své fantazie a umění.

5 roky ago