Když je montáž betonového plotu nad naše síly

Někteří chlapi se snaží brát život jako velkou výzvu a podnikají různé akce sportovního či pracovního charakteru, aby tím prokázali svou vlastní platnost a pozvedli pochroumané sebevědomí. Nebudou mít klid, dokud nedosáhnou kýžených výsledků. Ono to v zásadě funguje, alespoň jistý čas, dokud jsou mladí a relativně zdraví, ale po určité době se začnou projevovat první známky opotřebení organismu, a namísto aby zvolnili tempo, spíše si ještě přidávají.

betonový plot

Rozumný přístup k životu je jejich nejtěžší životní zkouškou, a pokud nemají za zády rozumnou partnerku, může to skončit i tragicky. Kupříkladu betonové ploty montáž – to je akce hodna zářného příkladu. A začíná to docela nevinně – výkopovými pracemi. Dotyčný si vyměří délku oplocení podél celé parcely, propočítá, kolik je zapotřebí pořídit sloupků i panelů a objedná odvoz materiálu, který uhradí v zálohové faktuře. A pak tragikomedie začíná – ruční výkopy pro sloupky do hloubky 80 cm. Je-li zapotřebí šedesát sloupků, je to masivní rozdělávka pro jednoho člověka na celý měsíc. Netrénovaní jedinci to mohou odstonat.

oplocení z betonu

Další fáze je rovněž náročná, je zapotřebí sloupky zabetonovat v přesném rozestupu a po vytvrdnutí betonu se začnou vkládat jednotlivé panely do drážek mezi sloupky. Každý panel je nutné zvednout do výšky a i ve dvou lidech je to soumarská dřina. Profesionálové k tomu využívají elektrický kladkostroj nebo autojeřáb, ono totiž nejde ani tak o zvedání panelů do výšky, jako o jejich přesné vsazení do drážek, a při tak vysoké hmotnosti těchto komponentů to není vůbec snadné.

Není tedy lepší nápad zadat profesionálům montáž oplocení na klíč? Nemusíte pak řešit pronájem vysokozdvižného vozíku pro složení materiálu z přepravního kamionu a nebudete ani muset nikde shánět nadšence, co vám s prací pomůže, a stejně tak autojeřáb s jeřábníkem, což se vám ve finále docela prodraží.

1 rokem ago