Každý pátý muž

Dlouho se mělo zato, že rozladěné hormony postihují pouze ženy. Ale týkají se i mužů, a to velmi podobným způsobem. Jen jim místo estrogenu schází hormon testosteron, ovšem ubývat už jim začíná po třicítce! Podepisuje se na tom zcela určitě špatný životní styl, málo pohybu, stres, kouření. Přibývají civilizační nemoci jako srdečně cévní poruchy, cukrovka a vysoký krevní tlak. Muži pak mají problémy s erekcí, ale také zažívají špatné nálady až deprese, jsou vztahovační a náladoví. Je až neuvěřitelné, že každý pátý muž je nízkou hladinou testosteronu postižen!

muž a batole

Co na to plodnost

Aby se tvořily ty správné spermie a v dostatečném množství, k tomu je testosteron zcela nezbytný. Dovedeme si zcela jistě představit, co to udělá se vztahem, kde partnerka žije očekáváním vysněného potomka a navíc i ve věku, kdy jí mnoho času na mateřství již nezbývá. Dozví-li se, že za neúspěch těhotenství může muž, v panice může opustit i jinak perspektivní soužití. Je to tak, vlivem mužské neplodnosti se stále více párů nedočká potomka.

Jak se sebou zacházet

Mužský organizmus zcela jistě zatěžují chemikálie, které mají na plodnost určitě velký vliv, jenž jen těžko muži ovlivní. Ale na druhé straně mohou svoji reprodukční schopnost zvýšit svým vhodným chováním. Čím více zátěže pro jejich tělo, tím se totiž vliv na plodnost násobí. Zhoubnost dlouhodobého stresu je všem určitě známa, méně již vliv léků, alkoholu, přehřívání a špatné výživy. A tady je již každý svého štěstí strůjce.

muž a žena v čepicích

Hormonální jóga

Chybějící testosteron lze dnes doplnit poměrně jednoduchou aplikací gelu na kůži, ale také hormonální jógou pro muže, o čemž jen málokterý muž ví. Zapomeňte tedy na posilovny a pilulky či nápoji pro růst svalové hmoty – ty naopak růst spermií spolehlivě zastaví. Energie ze speciálně sestavených cviků oddaluje tzv. andropauzu a naopak aktivuje tvorbu nejvýznamnějšího mužského hormonu.

12 měsíců ago