K bazénu patří i celá řada šikovných drobných pomocníků

Mimo koupě bazénu je k dokonalému požitku z koupání potřeba investovat také do nezbytného bazénového příslušenství, pod kterým se skrývá mnoho rozmanitých pomocníků, bez kterých se neobejde.

žlutý plovák

To první, co každého majitele bazénu napadne je, že si musí pořídit výkonné čerpadlo a kvalitní filtraci, protože to je ten základ toho, abyste měli vodu v nádrži jiskřivou, zkrátka takovou, po jaké při koupání toužíte. S tím vám samozřejmě významně pomůže také bazénová chemie, a ještě mnozí další pomocníci. Můžete mít například sebelepší filtraci a používat tu nejlepší bazénovou chemii, ale i tak se některých nečistot ve vodě jen tak nezbavíte. Řeč je například o slabém jemném mléčném zákalu. Ten vytvářejí částečky tak jemné, že je samotná filtrace nedokáže zachytit. V tom případě musíte použít vločkovač, který částečky shlukne do větších celků, jež pak ideálně vysajete ručním bazénovým vysavačem. To je další užitečný pomocník, který by ve vaší výbavě neměl chybět. Stejně tak jako síťka, kterou zachytíte různé větší i menší nečistoty. Ne vždy se totiž vyplatí čekat na to, až všechnu špínu zachytí filtrační jednotka, tím spíše, že existují typy znečištění, se kterými si tak úplně nedokáže poradit.

plovák

Nicméně aby ve vaší nádrži nebujely řasy a sinice, což je hlavní postrach všech majitelů bazénů, musíte se vybavit zásobou kvalitní bazénové chemie. Tu je ideální dodávat do vody kontinuálně tak, aby byla koncentrace aktivní účinné látky vždy na té správné úrovni. A k tomu vám poslouží plovák do bazénu, do kterého pohodlně vložíte chemické tablety. Tím, jak bude vítr posouvat plovák po vodní hladině, bude docházet k pozvolnému rozpouštění tablet a rovnoměrné distribuci aktivní látky do celého objemu nádrže.

Jak je tedy vidět, tak při údržbě bazénu se neobejdete bez celé řady šikovných pomocníků z řad bazénového příslušenství.

6 roky ago