Hudba jako pomocník

Všimli jste si, že když přijdete do každého většího obchodu slyšíte hudbu, která Vás příjemně naladí? Pokud chodíte do posilovny, duní tam zase výrazně rytmická hudba, která Vás prostě nakopává a vy se snažíte cvičit do rytmu hudby. To vše má jednoduchý cíl. Dostat Vás do nálady, která je ideální pro danou situaci. Je tedy více než jasné, že hudba nás dokáže povzbudit, rozveselit, ale také přivést do smutné i melancholické nálady. Vždy záleží na výběru žánru.
Každý z nás ví, jak nudné dokáže být vykonávání domácích prací, cesta do práce apod.
historický gramofon
Pokud si chcete zpestřit běžně vykonávané činnosti, není nic jednoduššího, než si pustit třeba radio nebo sestavit play list Vašich oblíbených písní. Uvidíte, že najednou dostanete obrovský příval energie, dobré nálady, elánu a třeba i odhodlání. A proč to tak je? Místo na vykonávání práce se začnete totiž soustředit na hudbu. Rozhodně není vyloučeno, že si budete pobrukovat, zpívat, pohybovat se do rytmu a velmi snadno si přestanete uvědomovat, že Vás momentální činnost nebaví. Hudba Vám totiž pomůže vyplavit endorfiny nebo-li hormony štěstí. Endorfiny mohou za to, že i  při velké fyzické zátěži či bolesti můžete najednou cítit radost, bolest ustoupí a chytnete druhý dech (pomáhá například i při migrénách a dokonce i porodu).
preclíky u rádia
Když jdete ráno do práce, vezměte si sluchátka a vaší oblíbenou hudbu si pusťte do uší, půjde se Vám lehce, klidně Vám to nastartuje skvělou náladu, což po ránu není moc obvyklé, obzvlášť pokud chodíte do zaměstnání, které Vás zrovna dvakrát moc nebaví.
Zkrátka si pouštějte hudbu všude, kde to jen jde, kdy je příležitost. Všechno uvidíte ve veselejších barvách, na svět budete nahlížet optimističtěji, k lidem se budete chovat mile, nebudete mít pocit, že Vás druzí jen obtěžují a nebudete se nudit, protože čas Vám bude utíkat mnohem rychleji.

5 roky ago