Dovolená v České republice

Každý z nás by si měl jednou za čas dopřát dovolenou, kdy si odpočine a zapomene a všední shon. Pokud patříte mezi lidi, kteří rádi poznávají Českou republiku, určitě byste neměli zapomenout na Mikulov a přilehlé okolí.

Tato vinařská oblast je vhodná jak pro rodinnou dovolenou, tak pro romantiku ve dvou. Okolí lemují táhlé vinice, které jsou slastí pro oči a pohlazením na duši. Je tu nádherná podívaná ve všech ročních období a určitě si jí zamilují i největší odpůrci výletů a procházek.

ubytování

Hotely v Mikulově nabízí nespočetné množství zábavy, jak pro nejmenší tak pro dospělé. Můžete zde navštívit místní wellness, či využít některé ze sportovních aktivit jako je tenis, vyjížďky na loďkách či na koních. Místní hotely nabízí pokoje standard, deluxe, či ubytování pro rodiny. Parkování je samozřejmě zajištěno vždy u hotelu a to bez jakéhokoliv problému. Z wellnessu si můžete užít perličkové koupele, saunový svět, masáže, zábaly, pedikúru, či bazén s vířivkou.

Pokud na Moravu zavítáte, určitě byste měli vyzkoušet místní kuchyni, která Vám může nabídnout speciality, jako je Svatomartinská husa, či kačena se zelím a karlovarským knedlíkem. Samozřejmostí je zde možnost využít polopenzi, či plnou penzi. V blízkosti se také nachází vinný sklípek, ve kterém probíhají ochutnávky a degustace místního vína, které je vyhlášené v celé Evropě. Vinny sladký skvost zvaný Pálava se zde pěstuje už od nepaměti a určitě stojí za ochutnání. Díky jeho sladké chuti je oblíbený především u dívek, které tyto nasládlé vína vyhledávají.

ubytování 2

Pokud se stále rozhodujete, kam vyrazit na prodloužený víkend, nebo na delší dovolenou, dejte zelenou Moravě. Nejen, že je zde nespočet památek, ale také je zde nádherná příroda, kterou jen tak někde neuvidíte. Nejen, že se Vám zalíbí natolik, že se Vám nebude chtít odjet, ale určitě se sem budete i do budoucna vracet.

4 roky ago