Co je SSBK

Zajímavá zkratka, která laikovi asi nic moc neřekne. Tak se na ni podíváme pod lupou.
Od prvního rozhodnutí je už jen krůček k realizaci vašich snů. K tomu budete potřebovat právě i smlouvu o budoucí koupi. Jedná se přesněji řečeno o závazek, který vám vzniká jejím podpisem. Někdy si musíte ještě počkat právě na schválení hypotéky a pak už se můžete těšit z vašeho nového domova. Předtím vás čeká ještě uzavření rezervační smlouvy, která vám zajistí, že vám váš domeček nikdo jiný nevyfoukne.

půjčka

V tomto dokumentu https://www.ferovahypoteka.cz/smlouva-o-budouci-kupni-smlouve/ je velmi důležité, pečlivě popsat všechny detaily domu či bytu, který přechází do vašeho vlastnictví. Banka po vás bude žádat určitě doklad o účelovosti půjčky.

Podmínky, záleží vždy na obou stranách. Po vzájemné domluvě není nic problém. Obecně se doporučuje mít SSBK jako přílohu úplného znění žádosti o koupi.
Vždy je nutné pečlivě dodržet všechny dohodnuté podmínky, jinak hrozí, že se obě strany sejdou u soudu a to by mohlo být opravdu velmi nepříjemné.Takové tahanice trvají delší čas, vždyť všichni víme, jak funguje česká justice. A to není kritika!

Dodržujte zákonné podmínky
1.) písemná podoba dokumentu
2.) zákonné stanovení obou stran
3.) stanovení termínu uzavření dokumentu o koupi
4.) určení předmětu, převodu a termínu platby
5.) stanovení celkové hodnoty nemovitosti

projekty

Pokud se nevyznáte v právní problematice, pak se nebojte požádat o radu a hledat potřebné informace. Všechny dokumenty se musí plně řídit občanským zákoníkem. Velmi dobře vám dokážou poradit také realitní makléři, kteří vystupují jako zprostředkovatelé a mají většinou i své odborníky v oblasti práva.
Nemusíte se ničeho obávat, vše s jejich pomocí zvládnete a začnete si již brzy zařizovat své vlastní hnízdečko podle svých představ. Chcete dům se zahradou, krásnou terasu nebo velký obývací pokoj, kde se sejdete při plápolání ohně v krbu? To vše můžete mít, když vše půjde jako na drátkách.

7 roky ago