Červená řepa, móda i zdraví

Dnes je otázkou životního stylu obracet se k přírodě, zdravému jídlu i alternativním formám léčení. Mnoho lidí sahá po produktech dříve opomíjených na základě určité módní vlny. Jedním z takových produktů je i Červená řepa. Je to na první pohled velice nevábná zelenina. V regálech v obchodech je většinou ještě neumytá, až do černa zabarvená. I když člověk s ní pracuje, je taková nanicovatá. Všechno hned zabarví do ruda a vůbec to pak nejde umýt. Právě barva, které se obtížně zbavuje, může za její malou popularitu v kuchyni. Je to ale asi jen jediná špatná vlastnost, kterou červená řepa má.

šťáva z červené řepy

Co konzumováním červené řepy získáme? Červená řepa obsahuje důležitou vlákninu. Obsahuje velké množství vitamínů B a C. Obsahuje minerální látky, jako sodík, draslík, hořčík, železo a další. Například kyselinu listovou a Betain, který čistí krev a zamezuje kornatění tepen a žil.
salát z červené řepy

Tento koktejl vitamínu, minerálních látek a vlákniny je přírodou přesně namíchaný. Konzumací červené řepy detoxikujeme náš organismus. Zároveň do něj dostáváme vše potřebné. Konzumace šťávy z červené řepy je hlavní součástí 42 denní hladovky. Při ní se po dobu hladovění mohou popíjet pouze zeleninové šťávy a omezené množství ovocné šťávy. Při této dietě se vyplaví z těla veškeré usazené, zdraví neprospěšné, látky a nastartuje se ozdravný proces. Tuto až drastickou dietu doporučují někteří léčitelé při léčbě různých onemocnění, včetně rakoviny. Je však na místě být velice obezřetný. Organizmus se při ní velice oslabí a je na zvážení, jestli takovéto drastické zacházení s tělem není spíše zdraví ohrožující. Než s dietou začnete, konzultujte věc se svým lékařem

Červená řepa vám ale neublíží. Podporuje mozkovou činnost, zvyšuje svalovou aktivitu, čistí střevní mikroflóru, upravuje stolici. Je velice podpůrná při veškerých snahách o zhubnutí. Její zemitá příchuť působí na většinu lidí tak, že jim omezuje další chuť na jídlo. Oblíbené jsou především šťávy a smoothie z červené řepy s přidáním jiné zeleniny (celeru, špenátu) nebo ovoce (jablka, pomeranče). Chcete-li udělat něco pro své zdraví, zařaďte červenou řepu na svůj jídelníček.

1 rokem ago