Vychytávky, jak využít mořskou sůl nejenom v kuchyni

Přírodní mořskou sůl zná řada z nás jako skvělého pomocníka při dochucování pokrmů. Ovšem už možná každý neví, že obsahuje celou řadu prospěšných minerálů, které jsou prospěšné pro naše zdraví, vitalitu a krásu. Mořská sůl má navíc drsnější a větší částečky než běžná kuchyňská sůl a tak může najít uplatnění i v naší koupelně, kdy jí můžeme přidat do vodní lázně nebo si s její pomocí udělat jemný peeling pokožky. Je prokázáno, že mořská sůl pomáhá při zánět a má blahodárné účinky na lidskou pokožku. Možná jí máte v kuchyni a přitom nevíte, jaký poklad se vám vlastně doma ukrývá. Tak proč tento přírodní poklad nevyužít nejenom v kuchyni?

Přírodní peeling pro jemnou pleť

peeling pokožky

Jak už bylo výše napsáno, mořská sůl má protizánětlivé účinky. Stačí tedy mořskou sůl smíchat s medem a máte výborný přírodní peeling, který pokožku zbaví odumřelých buněk a nádherně jí prokrví. Jen si dávejte pozor, abyste při aplikaci na pokožku příliš netlačili, molo by dojít k podráždění.

Svědivá pokožka hlavy? Pomůže roztok z mořské soli

mořská sůldata-rich-file-id=“30607″ “ src=“https://kamaso.cz/wp-content/uploads/mo%C5%99sk%C3%A1%20s%C5%AFl_5.jpg“>

Pokud vás trápí lupy, než se rozhodnete v lékárně koupit předražený šampon, raději se porozhlédněte po kuchyni. Mořská sůl totiž dokáže lupy odstranit a zároveň předcházet jejich opětovnému vzniku, neboť dokáže pokožku hlavy zklidňovat a zároveň hydratovat.

Bělení zubů snadno a rychle? Ano, s mořskou solí to je hračka!

Věděli jste, že mořská sůl dokáže odstranit i odolné skvrny ze zubní skloviny? Stačí jí smíchat s jedlou sodou a máte skvělou směs pro bělení zubů. Touto směsí si vyčistíte zuby běžným způsobem a určitě budete překvapeni, jak skvěle tato směs účinkuje. Mějte se však na pozoru, rozhodně mořskou sůl společně s jedlou sodou nepoužívejte pravidelně! Bohatě postačí tuto kůru absolvovat jednou měsíčně a hlavně s co možná největší opatrností. O poškozenou sklovinu přece nikdo nestojí?

3 roky ago