Máme doma nerezové zábradlí


Současné lidstvo má kolem sebe k dispozici tolik technických pomůcek a vynálezů, že kdyby všichni vzali rozum do hrsti a přestali mezi sebou válčit a začali spolupracovat, lidský život by vzal velký obrat k lepšímu. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že by se tím zkrátila pracovní doba na jednu třetinu a dovolenou by bylo možno prodloužit na celé dva měsíce. Ale vraťme se k oněm technickým vymoženostem. Mezi nimi sice zaujímají čestné místo automobily, chladničky či automatické pračky, ale neměli bychom zapomínat na docela všední, přitom nepostradatelné pomocníky, kam patří i nerezová ocel.

nerezové zábradlí

Jestliže si necháte vyrobit nerezové zábradlí, získáte tím přítele na celý zbytek života. Bude-li zhotoveno poctivě a bez konstrukčních chyb, zřejmě vás i přežije. Co nerezovým zábradlím vlastně získáte?

Opěrný bod – kde kdo se ohání hlavně ochranou proti korozi, to je celkem jasné, ovšem nezapomínejme, že jde taktéž o velmi pevnou a robustní konstrukční ocel, jejíž pevnostní vlastnosti si nijak nezadají s běžným korozivním materiálem. O zábradlí z nerezových trubek se můžete spolehlivě opřít celou vahou svého těla, a můžete si být jisti, že vás nezklamou. Legující prvky chromu a niklu, které v uhlíkové oceli zajišťují antikorozní vlastnosti, nemají prakticky žádný negativní vliv na materiálovou pevnost a houževnatost.

zábradlí na lodní palubě

Estetika – nerezové zábradlí vypadá na první pohled příliš chladně, ale pokud jej doplníte dřevem a podobnými bytovými doplňky, může celkový vzhled vytvářet dojem spíše luxusní. Nerez také velmi snadno udržíte v čistotě, a to i v exteriéru. Tento materiál nemá tendenci enormně přitahovat nečistoty a prachové částice a pro běžné mytí a čištění tu vystačíte s obyčejným saponátem, trochou sody a octa, který zareaguje s vápenitými vodními usazeninami, vytvářejícími vodní kámen.

8 měsíců ago