Kruhová zářivka a její adekvátní využití

Kompaktní kruhová zářivka najde uplatnění ve speciálních stropních svítidlech a lampách. A právě díky tenké trubici je možno použít i pro extrémně plochá svítidla. Dokonalý design tak umožňuje jedinečné využití. V rámci sortimentu tak naleznete kvalitní zboží od renomovaných značek.
 
V nabídce nechybí ani kruhová zářivka. Garance vysoké svítivosti s nízkou spotřebou. Tímto máte záruku, že zakoupíte opravdu vysoce výkonný zdroj světla. Pozitivní je nemalá úspora energie. Při výběru je důležité zohlednit zásadní technická kritéria, jako je výkon a příkon.
staré světlo
 
Použití neboli uplatnění
 
Tento typ zářivek je nejčastěji používán v kuchyni pro osvětlení kuchyňské linky. Vzhledem k tomu, že jsou vskutku vydatným zdrojem světla, lze je instalovat do interiéru na chodbě, haly, koupelny, v kanceláři i veřejných prostorách. Zkrátka všude tam, kde je zapotřebí opravdu velmi výkonné světlo, které však zároveň nezabírá mnoho místa.
 
Výhody
 
Vyšší životnost než u klasických wolframových žárovek, ale zároveň nižší než u LED světelných zdrojů. Dále pozitivní stránkou je poměrně vysoká energetická účinnost. Zářivky se zahřívají podstatně méně než je tomu u žárovek. Dle luminoforu lze výsledné světlo generovat od UV spektra až po zcela viditelné, a to v odlišné modifikaci, tj. teplé, studené či denní.
rolety v kuchyni
 
Potenciální negativní stránky
 
Jas bez speciálního elektronického předřadníku je nemožné plynule regulovat. Samotná zářivková svítidla jsou konstrukčně komplikovanější, jelikož vyžadují konvenční případně elektronický předřadník. Negativní stránkou je jejich ekologická závadnost, neboť obsahují rtuť a toxický luminofor. S vyřazenými a již nefunkčními zářivkami je nutné nakládat ekologicky jako s nebezpečným odpadem. Některé zářivky mají úzkospektrální vyzařování světla.
 
Nikdy nepořizovat levné varianty. Levnější zářivky vydávají UV záření, které může při dlouhodobé expozici mít špatný vliv na zrak. Může dojít až k jeho poškození. Nevýhodou je i kratší životnost.

1 rokem ago